Alergia, testy alergiczne, odczulanie

Szacuje się ze ok. 40% społeczeństwa Polski ma alergię. Szokujący jest fakt że aż 60% dzieci cierpi z powodu różnego rodzaju uczuleń zarówno pokarmowych, kontaktowych jak i wziewnych. Ryzyko wystąpienia uczulenia wzrasta aż o 40% jeżeli u jednego rodzica występowały objawy alergiczne.

Testy wykonywane biorezonansem są całkowicie bezpieczne, bezinwazyjne, nie mają one żadnych skutków ubocznych i mogą być stosowane nawet bardzo małym dzieciom.

W trakcie badania nie nakłuwamy i nie pobieramy krwi! Pacjent od razu dostaje wyniki badanych alergenów z zaznaczeniem tych na które organizm reaguje nietolerancją bądź alergią.

Posiadamy 450 różnych alergenów zarówno pokarmowych, wziewnych jak i chemicznych.

Istnieje również możliwość przyniesienia na badanie własnego alergenu.

Po wykonaniu testów przechodzimy do odczulania, też na zasadzie biorezonansu. Odczulamy również małych pacjentów.

Odczulanie - likwidowanie alergii

Metoda Biorezonansowa oprócz diagnozy alergii umożliwia również jej skuteczne odczulanie.

Terapia alergii odbywa się etapami, ponieważ każdy alergen odczulany jest osobno w trakcie odrębnych wizyt. W niektórych przypadkach można odczulić naraz 2 alergeny - jednak muszą one być z tych samych grup. Odczulanie jednego alergenu trwa zwykle od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

W przypadku odczulania alergii konieczne jest bezwzględne wdrożenie karencji alergenu – staramy się unikać kontaktu z alergenem w jakiejkolwiek formie w trakcie samej terapii.

Zasady prawidłowo przeprowadzonej terapii odczulającej:

  • przez tydzień przed terapią konieczność odstawienia leków na alergię,
  • odczulenia na pyłki przeprowadza się według kalendarza kwitnień, bądź w okresie jesienno-zimowym, można również odczulać w okresie pylenia. Jeżeli nie będzie efektu stałego, tylko na kilka tygodni, wówczas wykonujemy po okresie pylenia bezpłatne ponowne odczulanie.
  • minimum tygodniowy okres całkowitej karencji przed odczulaniem na mleko, pszenicę, białko, żółtko.

Pod słowem karencja rozumiemy maksymalne unikanie kontaktu z alergenem.